X

Firsatlari kacirmayin!

*E-mail adresiniz

Windows Ürünleri Aktive Etme

Windows Ürünleri Aktive Etme

Windows Ürünleri Aktive Etme

21/04/2019

Windows 10’da (1607 veya sonraki bir sürümü), Microsoft hesabınızı cihazınızdaki Windows 10 dijital lisansıyla ilişkilendirin. Daha sonra önemli bir donanım değişikliği yaparsanız Etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows’u yeniden etkinleştirebilirsiniz.

İlk olarak Microsoft hesabınızın (Microsoft hesabı nedir?) Windows 10 dijital lisansınıza bağlı olup olmadığını öğrenin.

Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Etkinleştirme  öğelerini seçin.

Microsoft hesabınız bağlıysa Etkinleştirme sayfasında şu iletiyi görürsünüz:  

Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi.

Bu iletiyi göremiyorsanız hesabınız bağlı değildir. Bunun yerine Hesap ekle seçeneğini kullanabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

  1. Microsoft hesabınızı eklemek için yönetici olarak oturum açın. Bir yönetici hesabı kullandığınızı doğrulamak için Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Hesaplar  > Bilgileriniz ‘i seçin. Adınızın altında Yönetici yazdığını görürsünüz. Yönetici değilseniz Yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın. 
  2. Yönetici‘nin üstünde bir e-posta adresi görüntülenip görüntülenmediğini denetleyerek yönetici hesabının aynı zamanda Microsoft hesabınız olduğunu doğrulayın. Bir e-posta adresi görüntüleniyorsa bu bir Microsoft hesabıdır. Değilse yerel bir hesap kullanarak oturum açmışsınız demektir. Henüz bir Microsoft hesabınız yoksa Yeni bir Microsoft hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın.
  3. Yönetici olduğunuzu ve Microsoft hesabınızı kullandığınızı doğruladıktan sonra Etkinleştirme sayfasına geri dönün, Hesap ekle‘yi seçin, Microsoft hesabınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum aç‘ı seçin.

Microsoft hesabınız eklendikten sonra Etkinleştirme sayfasında Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi ifadesini görürsünüz.

Yorum ekle

Bedava Kargo
Kapınıza Teslimat
24x7 Destek
Guvenli alisveris
Kazancli alisveris
En ucuz fiyatlar
İade garantisi
Kolay iade fırsatı
top1.jpg
112233.png
topbnr
../image/catalog/dsaa.jpg
../image/catalog/mkaa1.png